Jak zrobić najlepsze zdjęcia grupowe na weselu?

Choć w dniu ślubu najważniejsza jest oczywiście para młoda, nie można zapominać o tym, że na fotografiach powinni się pojawić wszyscy uczestnicy tego święta. Właśnie dlatego zdjęcia grupowe są obowiązkowym elementem każdego reportażu ślubnego. To zadanie niezwykle trudne dla fotografa, bo musi w tym samym momencie objąć swoją uwagą nie jedną i nie dwie osoby, lecz całkiem sporą grupę, by każdy z osobna jak najlepiej prezentował się w obiektywie. 

Gdy ślub odbywa się w pięknym mieście, jakim jest Kraków, warto wyjść z sali weselnej i wykorzystać jako tło malownicze uliczki lub zabytkową architekturę. Poniżej zdradzę kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę, by po weselu cieszyć się zachwycającymi zdjęciami grupowymi! 

Znajdź profesjonalnego fotografa w Krakowie

Co wziąć pod uwagę, szukając profesjonalnego fotografa ślubnego? Jeśli wydarzenie odbywa się w Krakowie, skup się na fotografach, którzy działają właśnie na terenie tego miasta, i znają najciekawsze miejsca na sesje grupowe. Z pewnością będzie mógł wówczas zaproponować ciekawe lokalizacje w tej okolicy, w której odbywa się ślub i wesele, o których Ty możesz nie wiedzieć. W połączeniu ze specjalistyczną wiedzą, wieloletnim doświadczeniem i umiejętnością pracy z dużymi grupami osób, zaowocuje to najpiękniejszymi zdjęciami. 

Jest to bardzo ważne nie tylko dla końcowego efektu sesji. Jego umiejętności sprawią, że pozowanie do zdjęć będzie się odbywać płynnie, naturalnie i w miłej atmosferze, co jest bardzo istotnym czynnikiem, by goście weselni czuli się dobrze i komfortowo. 

Jak wybrać profesjonalnego fotografa w Krakowie? Upewnij się, że od lat działa właśnie w tym mieście, obejrzyj jego portfolio, uwzględniając zdjęcia grupowe, a gdy wszystko będzie wskazywać na to, że to dobry wybór, umów się na spotkanie, by osobiście porozmawiać o weselnych planach.

Przygotuj pomysły na profesjonalne zdjęcia grupowe

Dlaczego osobiste spotkanie z fotografem ślubnym jest tak ważne? Ponieważ w dniu ślubu liczą się nie tylko jego profesjonalne umiejętności. Bardzo ważne jest to, by zapoznał się z harmonogramem uroczystości i atrakcjami, które są zaplanowane. Bez dobrej organizacji trudno będzie zrobić dobre zdjęcia. Po pierwsze, fotograf musi wiedzieć, kiedy będzie czas na przeprowadzenie sesji grupowej. Po drugie, powinien to zgrać z odpowiednią porą dnia – na przykład złotą godziną. Zarówno zdjęcia w pełnym słońcu, jak i te wykonane po zmroku, nie wyjdą najlepiej. Znając zawczasu plan wesela, razem z parą młodą i wedding plannerką ustali idealny moment na zdjęcia grupowe.

Zdjęcia grupowe inne niż wszystkie

Dobry fotograf ślubny powinien dokładnie poznać oczekiwania pary młodej i dowiedzieć się, jakich zdjęć z najbliższymi oczekują. W obiektywie można przecież uchwycić nie tylko tradycyjnie, sztywno ustawione kompozycje grupowe. Odrobina fantazji i pomysłowości zaowocuje naprawdę ciekawymi sesjami! Fotograf musi jednak wyczuć lub ustalić to wcześniej z para młodą, z którymi gośćmi weselnymi można takie zdjęcia zrobić. Wybierając oryginalne lokalizacje w Krakowie lub posiłkując się zaskakującymi rekwizytami, wprowadzi powiew świeżości do ślubnych zdjęć!

W wymyśleniu ciekawego pomysłu pomocne może być spotkanie, o którym wcześniej wspomniałam. Fotograf dowie się na nim, czy para młoda ma określone zainteresowania, które podzielają też ich goście, i ten motyw będzie mógł kreatywnie wykorzystać. Piłka nożna, którą odbija pan młody, będący fanem futbolu, lub goście pozujący z instrumentami, jeśli wszyscy są zawodowymi muzykami – profesjonalny fotograf znajdzie sposób, by wydobyć indywidualny charakter weselnych gości.

Najlepsze ślubne zdjęcia grupowe w Krakowie

Ślub wraz z weselem trwa kilkanaście godzin, ale zdjęcia zostają na zawsze, stając się niepowtarzalną pamiątką tego wyjątkowego dnia. Dlatego tak ważne jest, by profesjonalny fotograf ślubny potrafił poradzić sobie ze zdjęciami grupowymi, które są ważnym elementem ślubnego reportażu. Mając nie tylko doskonałe umiejętności, ale znając także ciekawe lokalizacje w Krakowie i sprytne triki na grupowe pozowanie, stworzy zdjęcia, do których para młoda będzie z przyjemnością wracać!