W związku z tym, że pieniądze nie spadają z nieba, lecz wymagają ciężkiej pracy, większość firm bardzo dokładnie analizuje każdy wydatek, poddając go szczegółowej weryfikacji – czy jest niezbędny, czy można się bez niego obejść. Jedną z takich kwestii jest profesjonalna sesja zdjęciowa. To zagadnienie, które dotyczy zarówno firm, które dopiero budują swoją pozycję na rynku, jak i tych, które funkcjonują w branży od wielu lat, ale są na etapie odświeżania swojej obecności w Internecie. 

Profesjonalna sesja zdjęciowa to wydatek, który może się wydawać zbędny. Przecież to tylko fotografie na stronie internetowej – jak wiele mogą zmienić w funkcjonowaniu firmy. Poza tym, każdy ma aparat w telefonie. Dlaczego więc nie zrobić samodzielnie zdjęć pracowników oraz oferowanych produktów bądź usług? To jednak całkowicie błędne założenie i mam aż 5 argumentów za tym, że każda firma powinna zainwestować w profesjonalne zdjęcia.

Bez względu na to, kim są Twoi klienci lub co sprzedajesz, wysokiej jakości zdjęcia to ważny element, który poprawi ogólny wizerunek marki i pomoże w osiągnięciu sukcesu. Jeśli więc chodzi o koszty firmowe, profesjonalna sesja zdjęciowa to wydatek, który się naprawdę opłaci. 

Dlaczego profesjonalna fotografia firmy jest ważna?

Jeśli wciąż się wahasz, czy profesjonalna sesja biznesowa Twoje firmy jest słusznym wydatkiem, poniżej zebrałam argumenty, które pokażą, jak istotną rolę we współczesnym świecie pełni dobra fotografia. Gdy się z nimi zapoznasz, zrozumiesz, jak ważne jest to narzędzie w kreowaniu wizerunku swojej marki!

1. Jak cię widzą, tak Cię piszą

Mówi się, by nie oceniać książki po okładce, ale prawda jest taka, że kluczowe znaczenie ma pierwsze wrażenie, jakie zrobisz na potencjalnym kliencie. Gdy znajdzie Twoją firmę w Internecie, to oczywiste, że wyrobi sobie o niej opinię, patrząc na wygląd strony internetowej i tego, jak zaprezentowane są produkty czy usługi. W Internecie to właśnie fotografie kreują rzeczywistość. Gdy nie można czegoś zobaczyć na własne oczy, dobre zdjęcie daje klientowi pewność, że dokładnie zapoznał się z ofertą. Fotografie ani filmy nie mogą więc wyglądać amatorsko. 

2. Social Media i strona www mają wielką moc!

Skoro prowadzisz swoją firmę, zdajesz sobie sprawę, że trzeba być specjalistą w danej branży, by się nią zajmować. Inaczej nie zapewni się swoim klientom odpowiedniego poziomu usług. Jeśli więc nie specjalizujesz się w fotografii, możesz być pewien, że zrobione amatorsko zdjęcia produktów nie dorównają tym wykonanym przez profesjonalistę. Materiały wizualne w Social Mediach i na stronie www to Twoja wizytówka. Jeśli będą niewyraźne, słabej jakości czy źle wykadrowane, nie wzbudzisz zaufania klientów. Już na starcie bardzo wiele stracisz!       

3. Daj się poznać swoim klientom

Firma nie jest żadnym anonimowym bytem. Stoją za nią konkretni ludzie. I to właśnie tych ludzi, czyli Ciebie i Twoich pracowników, chcą poznać klienci. W ten sposób będą Ci mogli zaufać, wiedząc, z kim mają do czynienia. Właśnie to sprawia, że przypadkowe zdjęcia ze stocków, choć są często wykorzystywane przez firmy, które nie chcą wydawać pieniędzy na profesjonalną sesję biznesową, są tak złym rozwiązaniem. Okłamujesz w ten sposób swoich klientów, co z pewnością zauważą. Musisz przyznać, że nie jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie biznesowej współpracy.  

Najlepszym sposobem, aby potencjalni klienci poznali Twoją markę, jest pokazanie im autentycznych zdjęć Twojej firmy, członków zespołu i produktów.

4. Obrazy zwiększą widoczność Twojej firmy w sieci

Jeśli Twoja firma ma stronę internetową, prawdopodobnie słyszałeś o SEO: Search Engine Optimization. SEO polega na strategicznym optymalizowaniu różnych elementów strony www, by w ten sposób lepiej plasowała się w rankingach wyszukiwarek i trafiała do większej liczby potencjalnych klientów. 

Istnieje wiele elementów SEO, a jednym z nich są właśnie obrazy. Zoptymalizowane zdjęcia mogą sprawić, że Twoja strona internetowa będzie częściej znajdowana w wynikach graficznych, takich jak Google Images, a dzięki temu będzie się lepiej prezentować w ogólnych wynikach wyszukiwania. Profesjonale zdjęcia przyciągną także więcej uwagi, dzięki czemu klienci dłużej pozostaną na Twojej stronie, co zwiększa szanse, że skorzystają właśnie z Twojej oferty. 

5. Profesjonalne zdjęcia to korzyść na wielu poziomach

Profesjonalna sesja zdjęciowa dla firmy to jednorazowy wydatek, który zaowocuje na wielu różnych płaszczyznach. W świecie online króluje powiedzenie „content is king”. Oznacza to, że odpowiednio przygotowana i zaprezentowana treść jest kluczem do odniesienia sukcesu. A zdjęcia to element składowy treści. Dzięki nim nie tylko Twoja strona www będzie się lepiej prezentować. Fotografie wykorzystasz też na innych platformach, jak: Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, LinkedIn czy Google My Business. Mogą także być umieszczane we wpisach na blogu czy wykorzystywane jako materiały prasowe. 

Natomiast w świecie offline znajdą zastosowanie w różnego rodzaju katalogach, broszurach i materiałach promocyjnych. Inwestując w profesjonalną fotografię swojej firmy, inwestujesz nie tylko w zdjęcia, ale w potężne, wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu zwiększysz swoją widoczność i zyskasz nowych klientów. 

Rozwiń swój biznes już dziś

Zamów profesjonalną sesję zdjęciową i bądź o krok przed swoimi konkurentami.

Więcej o fotografii biznesowej przeczytasz na moim blogu. Dowiesz się stamtąd też o możliwościach zorganizowania takiej sesji w Krakowie lub na terenie Małopolski.